Assos Turu Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
Kalkış Tarihi
Kalkış Yeri
Kategori
assos turları x

Assos Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bulunan Behramkale Köyü’nde yer alıyor, aynı zamanda antik kent olma özelliği taşıyor. Lidya, Pers ve Roma’ya yıllarca ev sahipliği yapan Assos antik kenti, 1880’li yıllarda yapılan kazılarla ortaya çıkıp bugünlerde ziyaretçilerine kültür şöleni sunuyor. Antik Çağ’ın büyük düşünürlerinden Aristo da burada üç sene yaşayıp bir de felsefe okulu açtığı için Assos, felsefe tarihi açısından da önemli bir yere sahip.

Assos’ta ne yapılır?

Assos birçok medeniyete ev sahipliği yapıp önemli bir kültürel mirasa sahip olduğu için Assos’ta ne yapılır diye soracak olursanız size sayısız örnek verebiliriz. Bunlardan biri milattan önce 4.yy’da inşa edilen ve günümüze kadar gelebilmiş olan 3200 metre uzunluğunda 20 metre yüksekliğindeki surlar. Bir diğeri ise hiç kuşkusuz ki Athena Tapınağı. Assos’da kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında bulunan Athena Tapınağı, Ege Denizi, Midilli ve Edremit Körfezi’ne olan manzarasıyla ve Anadolu’da yapılmış ilk ve tek dor düzenindeki tapınak olma özelliğiyle ziyaretçilerin ilgi odağı haline geliyor. Orta Çağ’da ve Osmanlı döneminde restore edilerek günümüze kadar ulaşan Athena Tapınağı mutlaka görülmesi gereken bir yer. Assos’a gidildiğinde tarihi amfi tiyatro da ziyaret edilebilecek yerlerden. Midilli Adası’na karşı kurulmuş olan bu tiyatro deprem sonrası yıkılsa da günümüze kadar restore edilip ulaştığı görülüyor. Eskisi gibi oturma sıraları yeniden yapılan amfi tiyatro bugünlerde çeşitli etkinliklere ve konserlere de ev sahipliği yapıyor. Assos, gezilecek çok yere sahip olduğundan size Assos turlarını önerebiliriz. Bu turlar sayesinde Athena Tapınağı’na kolayca ulaşabilir daha sonrasında Edremit Körfezi’nin eşsiz manzarasının keyfini çıkarabilir, en sonunda da Assos Antik Liman’da dinlenebilirsiniz. Çanakkale’de bulunan Assos konumu itibariyle pek çok yere yakın olduğundan Assos tur fırsatlarını inceleyerek Ayvalık, Cunda, Kadırga Koyu turu gibi sayısız seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Kadırga koyu; denizinin berraklığıyla, uzun ve taşlık plajıyla, en önemlisi de aldığı mavi bayrak ödülüyle mutlaka gidip muhteşem dağ manzarasına karşı yüzmenin tadını çıkarılabilecek güzel koylardan biri. Ailenizle ve sevdiklerinizle beraber birbirinden kaliteli Assos otellerinde konaklayıp günümüze kadar ulaşan kültür miraslarını ziyaret edebilir, pırıl pırıl denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Assos tur fiyatları ne kadar?

Assos tur fiyatları seçilen tura göre değişse sizin için en ucuz Assos turlarını seçtiğimize emin olabilirsiniz. Leggo Tur İle Ayvalık, Assos, Kazdağları, Cunda Adası; Tatil Selfie ile Bozcaada, Assos, Kazdağları, Ayvalık & Cunda, Foça, Bergama ve Akropol sizin için seçtiğimiz uygun fiyatlı turlardan sadece birkaçı… Siz de sevdiklerinizde güzel bir tatil turu hayal ediyorsanız mutlaka fırsat listemize göz atmalısınız.

 
Kapat
devamı...