Balkan Turu Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
Kalkış Tarihi
Kalkış Yeri
Kategori
balkan turları x

İsmini Türkçe’den alan Balkanlar, Avrupa’nın güneydoğu kesiminde yer aldığı için Güney Avrupa olarak da biliniyor. Türkiye’den vizesiz giriş yapılabilen birçok Balkan ülkesi bulunuyor, bu sebepten dolayı da Balkanlar ülkemizde son yıllarda gözde tatil rotalarından biri olmuş durumda. Geçmişinde pek çok sorunla karşı karşıya kalan bölgede, her gittiğiniz yerde yeni bir maceraya atılacak, yeni bir hikayeyle karşılaşacaksınız. Tarihi açıdan oldukça zengin bir coğrafya olan Balkanlar, farklı ülkelere ev sahipliği yapması açısından da büyük bir öneme sahip. Bulgaristan, Bosna Hersek, Kosova, Sırbistan ve Makedonya gibi renkli ülkelere Balkanlar turu ile gidebilir ve her birinin farklı dokusunu yakından görebilirsiniz. Mavinin ve yeşilin bir araya geldiği doğal güzellikleri ile de gönülleri fetheden Balkan ülkeleri, yılın her mevsiminde turistleri ağırlamaya devam ediyor. Siz de Balkan turu fırsatlarını inceleyip kendinize en uygun olanı seçerek Balkanların sıcak kanlı insanlarıyla tanışabilirsiniz.

Balkanlar’da gezilecek yerler

Slovenya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Sırbistan, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Moldova, Romanya, Slovakya ve Bulgaristan, Balkanlar bölgesinde yer alan ülkeler. Bu ülkelerin bazıları vize istese de bazılarına vizesiz giriş yapmak mümkün. İstanbul çıkışlı Balkanlar turu ile Sırbistan, Bosna, Karadağ, Arnavutluk ve Makedonya’yı vizesiz bir şekilde gezebilirsiniz. Adriyatik kıyıları, oldukça sıcakkanlı insanları, hayrete düşüren tarihi ve multi kültürel oluşumuyla Balkanlar, farklı yerleri keşfe çıkmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında bulunuyor. Balkanlar turu fırsatlarını takip ederek, en ucuz Balkan turlarını yakalayabilir ve bütçe dostu bir seyahate çıkabilirsiniz. Balkan ülkeleri aynı zamanda diğer birçok ülkeye göre daha ucuz olması sebebiyle de öne çıkıyor.

Balkanlar’da ne yenir?

Boşnak böreği ve Bosna köftesiyle bilinen Balkan mutfağı o kadar zengindir ki; burada Türk, Yunan, İtalyan, Macar mutfaklarından ve Akdeniz’den pek çok farklı lezzet bulabilirsiniz. Kültürel geçmişi mutfağına yansıyan Balkanlar’da et, en çok kullanılan ürünler arasında bulunuyor. Etin yanı sıra hamur işleri de yemeklerde oldukça kullanılıyor. Arnavut ciğeri ve trileçe de dünyaya ün salan tatlar arasında. Doğası ve mutfağıyla öne çıkan Balkanlar’da gece hayatı da oldukça hareketli. Turistler, sadece eğlenceli bir hafta sonu geçirmek için dahi bölgeyi ziyaret ediyor. Kapat
devamı...