Çanakkale Turu Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
Kalkış Tarihi
Kalkış Yeri
Kategori
çanakkale turları x

Hem Ege Denizi’ne hem de Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Çanakkale, konumu bakımından ikiye bölünmüş bir şehir. Türkiye’nin en büyük adaları olan ve yaz döneminde sıklıkla tercih edilen Bozcaada ve Gökçeada da Çanakkale’ye bağlı. Eski çağlarda Hellespontos ve Dardanelles olarak da adlandırılan Çanakkale’de 3000 yıldır yerleşim olduğu biliniyor. Milattan önce 2500 yılındaki bir depremle yerle bir olan Truva Antik Kenti’nin kalıntıları da hala Çanakkale’de bulunuyor. Çanakkale, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle hem bir tatil hem de bir doğal güzellik cenneti. Tatilinizi güzelleştirecek olan Çanakkale turuna hayatınızda bir defa olsun katılmanızı öneriyoruz. Gerek yaz aylarının vazgeçilmez bölgeleri Assos, Gökçeada ve Bozcaada gerekse de Kaz Dağları, Biga, Gelibolu ve Eceabat gibi huzurlu bölgeleri Çanakkale gezisine oldukça keyif katacak. Tur fırsatları arasında bulabileceğiniz en ucuz Çanakkale tur fiyatlarıyla bütçenizi sarsmadan bu geziyi gerçekleştirmeniz de mümkün.

Çanakkale’de gezilecek yerler

Çanakkale’de kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında Alpler’den sonra en çok oksijene sahip olan Kaz Dağları, Assos, Gökçeada, Bozcaada, Truva Antik Kenti, Arkeoloji Müzesi, Dardanos Bataryası, Kilitbahir Kalesi, Gelibolu Yarımadası, Zeus Altarı, Küçükkuyu Zeytinyağı Müzesi, Assos Antik Kenti, Bozcaada Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Bozcaada Müzesi, Ayazma Plajı, Emir Ali Paşa Türbesi, Rum Köyleri, Babakale yer alıyor. Aynı zamanda Çanakkale’nin en çok tercih edilen turlarından olan Şehitlik turuyla Çanakkale Savaşı öncesini, savaş esnasında gerçekleşen olayları ve Çanakkale Zaferi sonrasında meydana gelen tüm olayları öğrenebilirsiniz. Enfes manzaralara hakim olan konumu, mavilikleri - yeşillikleri ve doğa güzelikleriyle Çanakkale turunu mutlaka tecrübe etmelisiniz. İster Çanakkale otellerinde, isterseniz de pansiyonlarında konaklayabilir ve turunuzu daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. En uygun fiyatlı Çanakkale turlarını sizler için hazırladığımız listemizde bulabilirsiniz..

Çanakkale’de ne yenir ne içilir?

Çanakkale’de denemeniz gereken öncelikli tatlardan biri de Gökçeada - Bozcaada üzümlerinden yapılan leziz şaraplardır. Yemek olarak da sütlü çorba, şaraşura, oğlak çevirme ve tabii ki de Çanakkale’nin olmazsa olmazı olan peynir helvası mutlaka denenilmesi gereken tatlar arasında yer alıyor. Hazırladığımız listede bulabileceğiniz en ucuz Çanakkale tur fırsatlarını inceleyerek kendinize en uygun fırsatı seçebilir ve keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kapat
devamı...