Cunda Turu Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
Kalkış Tarihi
Kalkış Yeri
Kategori
cunda turları x

Adı Ayvalık’la bütünleşmiş olan Cunda Adası, ulusal kurtuluştan sonra düşman birliklerine karşı koyan ilk komutan olan Yarbay Ali Çetinkaya anısına “Alibey Adası” olarak da anılıyor. Aynı zamanda Cunda Adası bölgede bulunan güzel kokulu bitkilerden dolayı “kokulu ada” anlamına gelen Moshonis adıyla da karşımıza çıkabiliyor. Cunda Adası’nın nüfusunun büyük çoğunluğu Girit ve Midilli adalarından 1924 nüfus mübadelesiyle göçmüş Türkler’den oluştuğu için adanın tarihe tanıklık etmiş olan kilise, manastır ve Rum evleri, Rum mimarisinin iç mimarlığı açısından zenginliklerle dolu olduğundan gelen ziyaretçilerinin oldukça ilgisini çekiyor.

Cunda otellerinden hangisi seçilmeli?

Cunda Adası, hem deniziyle hem de tarihe tanıklık ettiği için kültürüyle tatilciler için ideal tatil yerlerlerinden. Cunda otelleri tatilciler için her şey dahil otellerden, butik otellere kadar farklı seçenekler sunuyor. Cunda her şey dahil oteller, sizler için her türlü imkanı sağlamakla birlikte, tatilinizi tam hayallerinizdeki gibi bütün stresinizi atabileceğiniz rüya gibi bir tatil haline getiriyor. Eğer kalabalıktan uzak samimi küçük bir işletme arıyorsanız Cunda’daki butik oteller tam da size göre. Butik oteller kendisine özgü tarzıyla tatilcilere evlerindeki konforu ve rahatlığı sunuyor. Aynı zamanda kalabalık bir aileyseniz otel odalarına sıkışmak yerine butik otellerdeki daha büyük dairelerde kalma şansını deneyebilirsiniz. Adanın yüksek kesimlerine çıktığınızda sizi iç içe geçmiş koylar, boğazlar ve adaların eşsiz manzarası karşılıyor. Aynı zamanda düzenlenen turlarla etrafınızdaki adaları da gezme imkanınız var. Bunlardan Evora Tur'un Ayvalık- Bozcaada Plaj Turu, Tatil Bugün'ün Ayvalık, Cunda, Assos, Behramkale, Kadırga Koyu Turu sizin için hazırlamış olduğumuz turlardan yalnızca bir kaçı… Tur bitiminde adada bulunan balıkçı restoranlarında Ayvalık’ın meşhur papalina balığını yiyebilir, çeşitli deniz mahsulleri mezeleri ve birbirinden lezzetli zeytinyağlı ot yemekleriyle sevdiklerinizde güzel akşam yemeklerinin tadına varabilirsiniz.

Cunda Adası’na ulaşım

1995 yılında inşa edilen Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü olan köprüyle, Ayvalık’tan Cunda Adası’na kara yoluyla geçmek de mümkün. Aynı zamanda yaz mevsiminde Ayvalık’tan Cunda’ya her saat motor seferi de yapıldığı için deniz ulaşımı da sizin için bir seçenek haline geliyor. Cunda Adası tatilinizi ailenizle ve sevdiklerinizde geçirmek isteyeceğiniz ideal yerlerden biri. Kültürel zenginlikleriyle, eşsiz deniziyle, mutlaka görülmesi gereken tarihi zenginlikleri ve daha bir çok seçeneğiyle tercih edebileceğiniz en güzel tatil yerlerinden. Sizin için hazırlamış olduğumuz Cunda otel fırsatlarına bakabilir ve size en uygun olan Cunda otel fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Böylece bütçenizi zorlamadan kültürel ve bir o kadar da keyifli bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.


  Kapat
devamı...