Haftasonu Turu Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
Kalkış Tarihi
Kalkış Yeri
Kategori
haftasonu turları x

Yoğun çalışma hayatından ya da farklı sorumluluklardan dolayı istediğimiz her an tatile çıkmaya, turlara katılmaya maalesef zamanımız olmayabiliyor. Bu rutin içerisinde ise ufak molalar vermek, şehrin gürültüsünden kaçmak için genellikle hafta sonları imdadımıza yetişiyor. İstanbul’dan Türkiye’nin pek çok yerine düzenlenen haftasonu turları ile bütün bir haftanın yorgunluğunu atmak bu sayede mümkün oluyor. Yapacağınız haftasonu kaçamakları ile isterseniz kendinizi denizin kucağına bırakabilir, isterseniz doğayla bütünleşebilir veya her ikisine de zaman ayırabilirsiniz. Çıkacağınız ufak bir haftasonu tatili bir sonraki haftaya enerji ile başlamanızı sağlayacak. Bu hafta nereye gitsem diye düşünüyorsanız sizin için hazırladığımız, lüks otellerde konaklayacağınız tur fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

Haftasonu nereye gidilir?

Haftasonunu güzel ve verimli bir şekilde değerlendirmek için pek çok alternatif mevcut. Bunların başında ise haftasonu turları geliyor. Bu turlarla dilerseniz Türkiye içinde dilerseniz de yurt dışında tatile çıkabilirsiniz. Türkiye içinde özellikle tercih edilen rotalar arasında; Şile, Ağva, Kapadokya, Sapanca, Bozcaada, Gökçeada, Ayvalık, Abant, Edirne, İzmir, Bursa, Safranbolu, Eskişehir ve İğneada yer alıyor. Yurt dışında ise genellikle yolculuk süresi az olan ve vizesiz olan yerler tercih ediliyor. Örneğin Yunan adaları, Makedonya ve diğer Balkan ülkeleri bu tercihler arasında bulunuyor. İstanbul çıkışlı haftasonu turları ile farklı kültürleri ziyaret edebilir, farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Haftasonu tur fiyatları ne kadar?

Yorgunluğunuzu atmak ya da farklı bir deneyim yaşamak için haftasonu turlarına katılmaya karar verdiyseniz ve ne kadar bir bütçe ayıracağınızı bilemiyorsanız sizin için özel olarak hazırladığımız haftasonu tur fırsatlarını inceleyerek size en uygun olan turu seçebilir ve ona katılım gösterebilirsiniz. Farklı konaklama ve hizmet seçenekleriyle birçok fırsat arasından en ucuz haftasonu tur fırsatını seçerek de minimum bütçeyle çok keyifli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. İster tek başınıza isterseniz de sevdiklerinizle birlikte çıkacağınız bir haftasonu tatiliyle hem ruhunuzu hem de bedeninizi yenileyebilirsiniz.

Hafta Sonu Turlarına Katılmak için İkna Edici Sebepler!

Eminim kendinize zaman ayırmanız için birçok sebep bulabilirsiniz. Ama yaşadığınız şehirden biraz da olsa uzaklaşarak, daha farklı bir hafta sonu geçirmek için üzerinizde bir üşengeçlik olabilir. Yoğun geçen bir hafta içi performansından sonra evinizdeki koltuğa oturup ayaklarınızı uzatmak daha cazip gelebilir. Ancak dinlenmeniz için yatmak ve uzanmak iyi bir çözüm değildir. Araştırmalara göre yoğun geçen bir hafta içinden sonra doğayla baş başa kalınacak bir dinlenme yeri seçmek, yatara dinlenmekten çok daha iyi geliyor. 

Üzerinizdeki ağırlığı atmalısınız

Stresli bir işiniz varsa, mutlaka iyi bir dinlenmeye ihtiyacınız vardır. Ancak ülkemizde dinlenmeyle ilgili alışkanlıklar yukarıda da bahsettiğimiz gibi eve kapanmaktan ibaret. Halbuki, negatif enerjinin vücuttan atılması ve pozitif bir enerjiye sahip olarak yeni haftaya başlayabilmek adına daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Bir Pazar günü Sapanca, Abant ve Cennetgöl turu yaparak hafta başına coşkulu bir başlangıç yapabileceğiniz konusunda garanti verebiliriz. 

Hatta daha iyisini yaşamak için günübirlik kayak turlarından da faydalanabilirsiniz. Uludağ’a kayak yapmaya veya kaymak istemiyorsanız, Uludağ manzarasını teneffüs ederek kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz  bir hava değişikliğini içinize çekebilirsiniz. İstanbul’a oldukça yakın ve doğayla iç içe bulunan Cennetgöl veya Sapanca gibi mistik bölgeler içerisinde geçireceğiniz birkaç saat, kendinizi daha iyi hissetmeniz için yeterli olacaktır. 

Hafta sonuna çok iyi bir tur sığdırılabilir

Daha önce hafta sonu tur deneyimi yaşamamış kişiler, kısa bir süre içerisinde nereleri görebileceklerine dair şüphe içerisinde bulunabilirler. Öncelikle hafta sonu tur deneyiminizin çok iyi geçmesi için dikkat etmeniz gereken şey, bulunduğunuz bölgeye en yakın doğal güzelliğiyle meşhur olmuş adresleri seçmeniz. Böylece yolda geçirilecek vakit az olacak ve vaktinizi doğa güzelliklerini keşfetmeye ayıracaksınız. 

İstanbul’da yaşayanlar için en iyi adresler arasında; İznik, Bursa, Cumalıkızık köyü, Sapanca, Abant ve Cennetgöl yer alıyor. Buralara düzenlenen turlar sayesinde hafta sonunuz çok daha iyi geçebilir. Doğayla iç içe olan bu adresler, hafta sonunu hareketli geçirmek veya doğa turu yaparak dinlenmek isteyenler için idealdir. 

Eğer değişik bir tur hayaliniz varsa ve zamanınızın olduğunu da düşüyorsanız, daha geniş kapsamlı turlara katılabilirsiniz. Uzman rehberler eşliğinde gerçekleştirilen yurtdışı turları bunlardan birisidir. Balkan ülkelerini veya Kafkas ülkelerini gezerek, değişik kültürleri tanıyabilirsiniz. 

Kapat
devamı...