Maşukiye Turu Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
Kalkış Tarihi
Kalkış Yeri
Kategori
maşukiye turları x
Hayatımızın büyük bir bölümü aynı şeyleri yaparak geçiyor. Ve bu döngü zamanla isteksizlik doğuruyor. İş hayatının ağır bir stres ve uzun bir zaman alması, insana hayattan tat alacak şeyler yapmasına istek bile bırakmıyor. En büyük sorunumuz ise zaman bulamamak. Çünkü yoğun temponun altında ezilen bünyemiz ve beynimiz yeni yerler görmek, doğaya karışmak için sadece hayal kurdurup, sonrasında sadece dinlenmek istiyor. Ancak yakın çevredeki yurtiçi turları ile arada bir de olsa bu döngüyü bozabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz Maşukiye Turları ile hemen doğaya karışın ve huzurlu bir gün geçirin...

Maşukiye nerededir? Nasıldır?
İstanbul'a en yakın doğa ile buluşma merkezi olmuş, Kocaeli'nin ve Marmara Bölgesi'nin en önemli mesire yerlerindendir. Kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde de Kartepe’nin bulunduğu Maşukiye barındırdığı doğal güzellikleri ve harika havasıyla sizi yeniden yaratacak. Özellikle organik ürünleri ve şelalelerle kaplı alabalık restoranları ile ünlü hale gelen beldede, hem kafa dinlemek hem de birbirinden başarılı lezzetlerin tadına varmak mümkün.

Görsel şölenin dışında damak tadınıza hitap eden yiyeceklerin tadına bakmayı unutmayın. Doğanın tüm güzelliklerine burada rastlama imkanınız bulunuyor. Coğrafi konumu bakımından da turizm için oldukça elverişli olan bu yer gezilecek yerler bakımından doğa tutkunlarının gözdesi haline geliyor.

Aynı zamanda merkezi konumda olmasından dolayı size uğranacak bir çok yeri de beraberinde sunuyor. Oraya gittiğiniz zaman göreceğiniz çok fazla yer var. Güne harika bir kahvaltı ile başladıktan sonra Aygır Deresi boyunca yürüyüş yapıp orman havasını teninizde hissedeceksiniz. Aygır Deresi Kartepe'nin zirvesinden gelen ve yürüyüş esnasında göreceğiniz şelaleler ve doğal güzellikler ile size yol boyunca eşlik edecek. 

Yayla ve kış turizmi için de yakın bir merkezi konumda olan Maşukiye size o hazları da aldıracak. Maşukiye muhteşem doğası ile sakinliği doyasıya yaşatacak birçok değerli yayla bulunmaktadır. Kirazlı Yaylası ve Kuzu Yaylası en ünlü yaylalarıdır. Bunlar haricinde Soğucak Yaylası, Sultanpınar Yaylası, Çiğdem Yaylası ve Dikmen Yaylası da görülecek seçeneklerinizin arasındadır. Kayak yapmak isterseniz Kartepe ve dup duru su üzerinde harika doğası ve kuş sesleri arasında su bisikleti keyfi için Sapanca Gölü ziyaretleri de kesinlikle yapılmalıdır.

Sizin için seçtiğimiz Maşukiye Turları ile hemen doğaya karışın ve huzurlu bir gün geçirin...
Kapat
devamı...