Odunpazarı Turu Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
Kalkış Tarihi
Kalkış Yeri
Kategori
odunpazarı turları x

Eskişehir’in ilk yerleşim yerlerinden biri olan Odunpazarı, şehrin en önemli bölgelerinden biri olarak sayılıyor. Osmanlı döneminin atmosferini sokaklarda yürüyerek soluyabileceğiniz Odunpazarı’nda özellikle mimari en çok göze çarpan noktalardan biri. Odunpazarı evleri ile renkli bir dünyaya dönüşen bölge, yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da oldukça ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor. Odunpazarı turları ile bu büyüleyici yeri yakından görebilir, rehberler eşliğinde düzenlenen Odunpazarı gezileri ile bölge hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Genellikle günübirlik tur ya da haftasonu tur şeklinde düzenlenen Eskişehir Odunpazarı turları ufak bir mola vermek için yapılabilecek en iyi tercihler arasında yer alıyor. En ucuz fiyatlarla hazırladığımız Odunpazarı tur fırsatları arasından kendinize en uygun olan seçeneği tercih edebilir ve mükemmel bir tur deneyimi yaşayabilirsiniz.

Odunpazarı’nda ne yapılır?

Tarihin izlerine tanıklık edeceğiniz Odunpazarı’nda Safranbolu, Beypazarı, Göynük gibi yerlerdeki mimari özellik ve motifleri taşıyan evleri gezebilirsiniz. Osmanlı örneklerini koruyan kent, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli, cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiştir. Odunpazarı turuyla bölgeyi gezdikten sonra alışveriş yapabilir, yemek yiyebilir ya da Eskişehir’in merkezine geri dönebilirsiniz. Aynı zamanda Odunpazarı Evleri’nde bulunan Cam Sanatları Müzesi’ne de uğrayarak dünyaca ünlü Türk ve yabancı sanatçının sergilenen eserlerini inceleyebilirsiniz. Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi, Kurşunlu Camii ve Külliyesi yine bu bölgede görülmesi gereken diğer yerler arasında bulunuyor.

Odunpazarı tur fiyatları ne kadar?

Turun içeriğine, otel ve ulaşımın dahil olup olmamasına göre değişen fiyatlarla Odunpazarı’na gidebilirsiniz. Tek başınıza harcayacağınız miktarın çok daha altındaki fiyatlarla Odunpazarı turuna çıkabilir, hem farklı insanlarla tanışıp sosyalleşebilir hem de profesyonel rehberler eşliğinde bilginize bilgi katabilirsiniz. Ucuz Odunpazarı turu fiyatlarıyla bütçenizi sarsmadan hem Eskişehir merkezini hem de kendine has yapısıyla Odunpazarı’nı yakından görebilirsiniz. Hemen sizin için hazırladığımız tur listesine göz gezdirin ve hem kendiniz hem de sevdikleriniz için güzel bir tatilin ilk adımını atın.

 
Kapat
devamı...