Vizesiz Tur Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
Kalkış Tarihi
Kalkış Yeri
Kategori
vizesiz turlar x

Yurt dışına seyahatin en önemli noktalarından biri kuşkusuz vize. Evraklar, izinler ve bekleme derken bazen vize alma süreci oldukça sıkıntılı olabiliyor. Bazen de son dakika gelen olumsuz yanıtlar tüm tatil hayallerinin bir anda yıkılmasına neden olabiliyor. Türk vatandaşlarını vizesiz kabul eden ülkelerde tur fırsatlarını değerlendirerek bu olumsuz süreci tamamen gerinizde bırakmanız mümkün. Vizesiz Avrupa, Balkanlar ve Uzak Doğu turları ile vizesiz seyahat avantajlarını ayrıcalıklı fiyatlarla inceleyebilir ve kendinize uygun olanın tercih edebilirsiniz. Tarihi güzellikleri ile kendinizi masal diyarlarında gibi hissettirecek Avrupa ve Balkanlar turunun yanı sıra otantik atmosferi, bugüne kadar deneyimlemediğiniz mutfağı ile Bangkok-Pataya Turu, vizesiz tur fırsatları ile sizleri bekliyor.

Vizesiz gidilebilecek ülkeler hangileri?

Sırbistan, Bosna, Karadağ, Arnavutluk ve Makedonya, Balkanlar’da vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında bulunuyor. Diğer ülkeler arasında bulunan Ukrayna’da ise Kiev, Kharkov ve Lviv’de ucuz vizesiz tur fırsatları unutulmaz tatiller vadediyor. Kiev, tarihte toplam 500 sene boyunca Türkler tarafından yönetilen bir şehir, şimdilerde ise Ukrayna’nın başkenti olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Özgürlük Meydanı, Ukrayna’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Sofya Katedrali, Ukrayna ve Japonya arasında bir dostluk sembolü olan Kyoto Parkı ve Avrupa’nın ‘’Ekmek Sepeti’’ olarak anılan Ekmek Müzesi görülmesi gereken yerler arasında başı çekiyor. Ukrayna’nın ikinci büyük şehri olan Kharkov da temel endüstri, eğitim ve kültür merkezlerinden biri. Tarihi şehir merkezi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Lviv’de ise sanat ve kültür hayatı iç içe, dolu dolu yaşanıyor. Arsenal Müzesi, Ecza Müzesi, Lviv Tarih Müzesi ve Dominican Katedrali ve Manastırı vizesiz turunuzda mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Uzak Doğu Kültürü’ne meraklı olanlar için vizesiz seyahat edebileceğeniz en güzel yerler arasında Bangkok ve Pattaya da bulunuyor. Tayland’ın kültür-sanat, ekonomi, finans ve ticaret alanında en çok gelişmiş şehri Bangkok’u, eğlencenin sınırsız yaşanacağı Pattaya ve Doha’yı kapsayan Uzak Doğu turu, Andaman Denizi’nin masmavi sularının tadını doyasıya çıkarıp, rüya gibi adalara tekne turları yapacağınız ve doğal yaşamı keşfedeceğiniz harika bir tatil sunuyor.

Vizesiz tur fiyatları ne kadar?

Ucuz vizesiz tur avantajını değerlendirirken, yol ve konaklama için uygun fiyat ödediğiniz için gideceğiniz şehrin mutfağını keşfetmek için ekstra bütçe ayırabilirsiniz. Dünya Mutfağı’ndan en seçkin yemeklerin özel yorumlarını deneyimleyebileceğiniz gibi yöresel lezzetlerle de damaklarınızı şenlendirebilirsiniz. Daha önce görmediğiniz tropik meyveler ve sebzelerden, şehirlerin tarihi derinliklerinden gelen geleneksel yemeklere kadar vizesiz tur avantajlarının size özel seçenekleriyle tatilinizi farklı kılabilirsiniz.

Vizesiz Tur için En İyi Şehirler

Ülkemizin yaptığı anlaşmalarla vizesiz gidilebilecek ülke sayısı giderek arttırıyor. Bu durum tur firmaları için ayrı bir hizmet kalemini ortaya çıkardı. Vizesiz turlara yönelik talebin giderek artmasına binaen ortaya çıkan hizmette; vize problemi olmadan ve sadece pasaport istenen şehirlere yönelik turlar organize ediliyor. 

Vize olmadan gidilebilecek kentler

Henüz AB’ye dahil ülkeler için vize muafiyeti söz konusu olmasa da, Makedonya ve Ukrayna gibi Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat edebilmek mümkündür. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen kentlerinden birisi olan Kiev’e vizesiz düzenlenen organizasyonla bir Avrupa kenti görme şansı elde edebilirsiniz. Doğa ile iç içe kurulan Kiev kenti, doğal güzelliklerin en çok yer aldığı şehirlerden birisidir. 

Yine Odessa’da önemli kentlerden birisidir. Ukrayna’nın en önemli kentleri arasında yer alır. Buradaki tarihi eserlerle beraber gezilecek birçok müze, şato ve katedral vardır. Ülkemize vize muafiyeti sunan ülkeler arasında Afrika ve Asya’da yer alan ülkeler çoğunluktadır. Bu nedenle Kazablanka ve Bangkok gibi meşhur olan şehirlere vize maliyeti ödemeden gidebilmek mümkündür. 

Vizesiz yapılacak turların avantajları nelerdir?

Ülkemizle vize muafiyeti anlaşması imzalayan ülkelerin popüler şehirlerine daha az maliyetle ulaşma imkanı vardır. Vize işlemleri yaparak zaman kaybedilmemiş olması da, işin diğer bir faydasıdır. Bugün vizesiz turlar adı altında birçok önemli kentte düzenlenen konaklamalı turlar, vize bulunan kentlere yönelik organize edilen turlara göre çok daha ucuzdur. 

Ne zamandır bir yurtdışı turu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak vize işlemleriyle uğraşma hayali sizi yıldırıyor ve geri adım attırıyor olabilir. Özellikle bazı ülkelerin vize konusundaki aşırı tutucu uygulamaları, tatilcileri bezdiren bir eziyete dönüşebiliyor. Dolayısıyla vizesiz gidilebilecek ülkeleri seçmek, stressiz bir yurtdışı deneyimi yaşamak için idealdir. 

Yurtdışı turunuzu daha az maliyetlerle gerçekleştirebilmek için yapmanız gereken vizesiz turlar içerisinde gitmek istediğiniz kenti seçmektir. Eğer ülkemizden çok fazla uzaklaşmak istemiyorsanız, Balkan ülkelerini seçebilirsiniz. Yunanistan hariç diğer Balkan ülkelerine vize muafiyeti vardır. Ermenistan hariç Kafkas ülkeleri için de aynı durum geçerlidir. 

 

Kapat
devamı...